[INFO] Najlepsze serwisy Śląsk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bzyq_74
    RS
    • 2008
    • 3467
    • Volkswagen
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
    • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

    #51
    Zamieszczone przez k085
    Czy może ktoś polecić jakiś porządny serwis nieautoryzowany w Katowicach lub Mikołowie? Chodzi o wymianę rozrządu. Może być brud, smród i ubóstwo. Byle robota była 100% profi.
    poczytaj ---> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=15949
    jest kilka warsztatów polecanych
    MARCIN
    Mój szkodnik

    Komentarz

    • Strzała
      Drive
      • 2008
      • 41

      #52
      Ja mogę polecić www.gmserwis.pl na ul. Ceglanej 71 w Katowicach. Ceny mają normalne, nie jakieś super niskie jak u pana Kazia ale wysokie też nie. Od 3 lat nigdy się nie zawiodłem na nich. Nie wciskają kitu, wiedzą co trzeba zrobić, nie wymieniają wszystkiego po kolei. Zawsze mają pełne ręce roboty, około tydzień trzeba czekać aż się auto odstawi za to przeważnie w tym samym dniu jest do odbioru.

      Komentarz

      • barlot
        Classic
        • 2010
        • 1

        #53
        Osobiście polecam Margo(nie Magro) w Rybniku na Wodzisławskiej... naprawiałem tam swoją O2 po stłuczce i było całkiem sympatycznie. Konkretny serwis - w odróżnieniu do Ganinexu w Katowicach, gdzie chłopaki zlali mnie z góry na dół - podobno trzeba mieć do nich dużą cierpliwość... moja skończyła się po 2 tygodniach oczekiwań na człowieka zajmującego się szkodami.

        Komentarz

        • krzysiek13
          L&K
          • 2010
          • 1155

          #54
          Jestem umówiony na ceglanej na piątek. Zdam relacje jak będzie po wszystkim. Co ciekawe cena jak u tzw. pana Kazia, a zestaw rozrządu będzie ori (taniej niż na SKF) :shock:
          Octavia

          Komentarz

          • krzysiek13
            L&K
            • 2010
            • 1155

            #55
            Rozrząd wymieniony (przy 190000km). Od 9 do 16 robili - pasek contitech, rolki ori, pompa SKF - z robotą 1000zł. Fajna obsługa, zupełnie bezproblemowo i profesjonalnie - nie było znaczenia mazakiem, całość zgodnie z technologią. Jeszcze mi powiedział, żebym przygotował się na klocki z przodu na wiosnę (przejrzeli całe auto przy okazji :szeroki_usmiech ). Polecam oczywiście. Strzała, gdyby się dało, kliknąłbym "pomógł"
            Octavia

            Komentarz

            • macherstudio
              RS
              S_OCP Member
              • 2008
              • 2378
              • Mitshibishi
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

              #56
              Zamieszczone przez Sulli
              Omijajcie szerokim, hmm bardzo szerokim łukiem ASO Marszałek w Częstochowie!

              Galke tempomatu montowali mi 4 godziny, łamiąc kawalek plastiku, ktory jest odpowiedzialny za automatyczne wylaczanie kierunkowskazow, przy okazji kierownica porysana.....dalej nie che opisywac zeby sie nie denerwowac....problem rozwiazalem dopiero w ASO Lellek w Opolu (moge polecic).

              Wypowiedź wywołała ciarki na plecach, tym bardziej a może zwłaszcza dlatego, że to ASO MM Marszałek jest najbliżej mnie !!!
              www.prostetorodo.pl

              Komentarz

              • mrupik
                Classic
                • 2007
                • 7

                #57
                W serwisie Skoda Śliwka zapłaciłem za serwis olejowy + wymiana paska rozrządu+pompa wody+wszystkie filtry+jakieś żaróweczki 700 PLN brutto.

                Części własne ( około 750 PLN ). W sumie chyba nieźle, gdyby nie wpadka z liściami, które dostały się od strony filtru kabinowego
                A moja babcia O1 - przespała 7 lat i ma teraz 75 tkm

                Komentarz

                • Strzała
                  Drive
                  • 2008
                  • 41

                  #58
                  Zamieszczone przez k085
                  Strzała, gdyby się dało, kliknąłbym "pomógł"
                  Nie ma sprawy Jak jest jakiś warsztat dobry to czemu nie polecić. W końcu za dużo tych godnych polecenia fachowców nie ma niestety, więc trzeba sobie pomagać żeby nam nikt naszych kochanych Skodzinek nie zepsuł :diabelski_usmiech

                  Komentarz

                  • robert70
                    Rider
                    • 2008
                    • 499

                    #59
                    Emida Ruda Śląska

                    Sedrecznie dziękuję koledze seiko5 za pomoc. Pochwalić chciałbym również serwis za sprawną obsługę /miałem akcję serwisową i w międzyczasie naprawili mi osprzęt lpg/ wszystko trwało 50 min.
                    O2 FL 1,6 Mint "MAŁA CZARNA" LPG - LandiRenzo

                    Komentarz

                    • zabieg2
                      Classic
                      • 2011
                      • 15

                      #60
                      ja robię przeglądy w ganinexie w katowicach i z samej obsługi jestem zadowolony. co do cen to po 15 kkm zapłaciłem około 500zeta, a po 30 kkm około 700 zeta z LPG. przy czym wszysko było od nich ( oleje, filtry itp.). Powiedzcie czy to drogo, bo ja nie mam porównania ( OCZYWIŚCIE ASO). aha i jeszcze pytanko- w kwietniu kończy mi sie gwarancja- ale nie ujadę tych 45 tys. czy zrobią mi przegląd z wymianą okresową przed tą granicą czy raczej będę musiał robić przegląd po 45 tys czyli po wygaśnięciu gwarancji?

                      Komentarz

                      • kanguros
                        Classic
                        • 2010
                        • 32

                        #61
                        Mnie czeka pierwszy przeglad po 30 tys. i wlasnie mysle o Ganinexie w Katowicach, bo mam go pod nosem, a auto trzeba odstawic na caly dzien.
                        Na wymiane oleju jezdze do Emidy do Rudy Slaskiej i tam pod koniec zeszlego roku zaplacilem okolo 120 zl ( wlasny olej), filtr od nich.

                        Komentarz

                        • seiko5
                          Drive
                          • 2008
                          • 66

                          #62
                          myślę, że warto zrobić porównanie cenowe i raczej przy trzydziestce to jest to parę godzin, a nie cały dzień (przynajmniej u nas).
                          Wen keiner kent die antwort, dan schreib zu mir

                          Komentarz

                          • Kristofokles
                            Drive
                            • 2010
                            • 92

                            #63
                            Byłem na przeglądzie QG1 (2 lata lub 30000km) w ASO Skoda Kierat Tychy, filtry i olej: swoje, przegląd i wymiana: 340,- brutto, czas trwania przeglądu: 2 godziny

                            Komentarz

                            • pandzik
                              RS
                              • 2011
                              • 2254
                              • Seat

                              #64
                              Zamieszczone przez kanguros
                              Mnie czeka pierwszy przeglad po 30 tys. i wlasnie mysle o Ganinexie w Katowicach, bo mam go pod nosem, a auto trzeba odstawic na caly dzien.
                              Na wymiane oleju jezdze do Emidy do Rudy Slaskiej i tam pod koniec zeszlego roku zaplacilem okolo 120 zl ( wlasny olej), filtr od nich.
                              Dlaczego przegląd chcesz robić w Katowicach a na wymianę oleju jeździsz do Rudy? :shock:

                              i zwykle taki pzeglad robi sie w dwie,trzy godziny...

                              Komentarz

                              • kanguros
                                Classic
                                • 2010
                                • 32

                                #65
                                Myslalem, ze przeglad bedzie trwal z 5-6 h i dlatego chcialem auto odstawic do serwisu obok firmy ( gdzie mam najblizej). jednak juz sie orientowalem w temacie i wszystko trwa 2-3 h, takze przeglad zrobie w Emidzie w Rudzie. Wezme laptopa i popracuje sobie zdalnie z salonu.

                                Komentarz

                                • drap
                                  Classic
                                  • 2011
                                  • 2

                                  #66
                                  Zamieszczone przez maverick
                                  Dokładnie ... w Pszczynie jest oddział Inter Welmu z Bielska.
                                  InterWelm Pszczyna dealer SKODA ZDECYDOWANIE ODRADZAM.
                                  Jestem posiadaczem Skody Octavii, poprzednio Skody Fabii i miałem wielokrotnie do czynienia z tym serwisem. Poniżej kilka przykładów: - Skoda Fabia - pojazd oddany do w/w serwisu po włamaniu celem wymiany dwóch szyb. Przez 3 dni zero kontaktu po 3 dniach dzwoni Kierownik serwisu i mówi iż w samochodzie został przestawiony rozrząd i trzeba będzie zapłacić za naprawę (sic!) Samochód oddany do serwisu w pełni sprawny do wymiany szyb a oni tam nie wiadomo co z nim robią i jeszcze każą sobie płacić za swoje błędy. - Kupiłem tam nową skodę Octavię - nadszedł szczęśliwy dzień odbioru, otrzymuję kluczyki do wymarzonego autka i już mogę odjeżdżać... ale coś mnie tknęło spojrzeć pod maskę... i całe szczęście... okazało się iż w zbiorniczku wyrównawczym płynu do chłodnicy nie ma ani kropli płynu chłodzącego.... to a propos fachowości ich serwisu - Skoda Octavia - dot. w/w kupionego samochodu.. od pół roku nie potrafią znaleźć przyczyny wypadania zapłonów na 2 cylindrach... zero chęci współpracy, zapewnienia autka zastępczego... NIC ZERO - ostatnia moja wizyta w tym salonie celem przeglądu okresowego.. wszystko fajnie ustalamy cenę za przegląd z doradcą serwisowym na max 600 pln, a przy odbiorze ku mojemu zdziwieniu fakturka na 670, pytam za co to 70pln na co doradca że zapomniał coś tam doliczyć i tak ma być.... po długiej i niezbyt przyjemnej rozmowie powiedziałem iż nie zapłacę gdyż nie taka była ustalona kwota... nie będę opisywał dalszych perypetii tam w tym dniu ponieważ musiałbym być wulgarny, ale nie można inaczej zareagować kiedy doradca zaczyna grozić iż jak tak dalej będę się kłócił to juz nie dostanę żadnych zniżek,nikt mnie już nie będzia chciał obsłużyć, mówi w obecności klienta cytuje "ja pieprzę" etc.... Na ten moment jestem na etapie reklamacji w/w autka i zobaczymy co dalej.... za to mogę polecić Dealera w Tychach Skoda Kierat. Tam mają normalne podejście do klienta.
                                  Link: http://www.wystawopinie.p...ealer-VW-i-Audi

                                  Pzdr
                                  Przemo

                                  Komentarz

                                  • zabieg2
                                    Classic
                                    • 2011
                                    • 15

                                    #67
                                    Witam.
                                    Jestem po 3 przeglądzie ( 45. 000) mojej octavki w ganninexie w katowicach. Maja już nowy salonik- nie powiem fajnie się prezentuje. Warsztat znajduje sie teraz w dolnej części. Ponieważ wczesniej podawałem orientacyjne ceny za dwa pierwsze przeglądy, więc nie wypada pominąć trzeciego. Jak poprzednio pełny przegląd z ich olejami , filtrami itp. plus dodatkowo świece koszt 800 zyla ( przypominam- auto ma LPG). Samochód zostawiłem o 10.30, odebrałem o 15.00 ( mogłem czekać na miejscu koło 3 h). Nadal nie zmieniam zdania co do usługi- jest moim zdaniem kompetentna i kulturalna, a mechanicy fachowi- chociaż od ostatniej wizyty zauważyłem kilka nowych twarzy. Jeżeli ktoś uwaza że ta cena jest przyzwoita, z czystym sercem polecam skoda ganninex

                                    Komentarz

                                    • kanguros
                                      Classic
                                      • 2010
                                      • 32

                                      #68
                                      Wlasnie wrocilem z przegladu po 30 tys z Emidy w Rudzie Slaskiej. O znizkach dla OCP mozna zapomniec jesli ma sie swoj olej. Ja akurat uzywam Motula, a oni daja tylko Shella, wiec jesli ma sie inna marke to ma sie pecha.
                                      Troche sie wkurzylem, bo jak w pazdzierniku zmienialem olej po 15 tys, to mimo odgornego zakazu dawania znizek w przypadku,gdy ma sie swoje czesci, dostalem rabat chyba 12% na robocizne. Dzisiaj udalo mi sie tylko wynegocjowac upust 5% za srebrna karte klienta.
                                      Zaplacilem w sumie 445 zl ( wlasny olej). W Ganinex-ie za robocizne licza 244 zl brutto ( w Emidzie 260 zl ) plus czesci filtr oleju okolo 50 i przeciwpylkowy 42 zl. Specjalnie jechalem z Katowic do Rudy by serwisowac w tym samym salonie, co kupilem auto, a przeciez Ganinex mam pod nosem. Nastepnym razem umowie sie na wymiane oleju w Katowicach, przynajmniej nie bede doplacal do paliwa.

                                      Sam przeglad trwal 1.5 h co nawet mnie pozytywnie zdziwilo, bo mowiono mi,ze zajmie to od 2.5 - 3 h.

                                      Komentarz

                                      • smer
                                        RS
                                        • 2008
                                        • 2021
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                        #69
                                        A roztrząsał ktoś temat najlepszego serwisu na Śląsku do skrzyni DSG? Tzn. serwisu, który na pewno wymieni olej, nie zapomni o filtrze i jeszcze zrobi to wszystko zgodnie z procedurą, a nie na odwal?
                                        Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                        Piszę poprawnie po polsku.

                                        Komentarz

                                        • Adam-Ski
                                          Rider
                                          • 2009
                                          • 476
                                          • Seat
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          #70
                                          odnośnie mego postu sprzed trochę ponad roku http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0 dotyczącego Ganinex'u moim skromnym zdaniem jest OK.
                                          Robiłem tam przegląd (kwieceień 2010) swej OII po jakiś 75 Tys km, niedawno wymieniałem olej (w obydwu przypadkach własny Liqui Moly TopTec 4100) oraz wymiana tarcz i klocków przód (czerwiec 2010).
                                          W Fabii we wrześniu 2010 był robiony przegląd po 15 tys km.

                                          W ub roku miałem problemy z LPG - latem przy włączonej klimie przy niskich obrotach, biegu jałowym silnik na włączonym gazie lubił sobie gasnąć. Spec od tego spojrzał swym fachowym okiem zza okularów, po czym pogrzebał coś w kompie wsiadł do auta ze mną i na jazdę próbną z podpiętym laptopem. W trakcie jazdy ustawił sensowne nastawy i muza gra Zero problemów - tak trzymać! Choć ponoć powodem takiego gaśnięcia był niepoprawny soft sterownika gazu, gdyż w pozostałych firmowych Fabiach kłopot z gaśnięciem silnika też się pojawiał.

                                          Z tego co zauważyłem i co mogę powiedzieć skromnie od siebie to by swój aktualny (wysoki) poziom wykonywania usług trzymali na aktualnym pułapie. Tak trzymać.

                                          Przy okazji, smer, będę w najbliższych dniach w Ganinexie i podpytam na temat Twego DSG (pozdrawiam).
                                          Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                                          Był Rapid 1.4 TDI-CR

                                          Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                                          Komentarz

                                          • baca10
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6225

                                            #71
                                            Zamieszczone przez Adam-Ski
                                            wsiadł do auta ze mną i na jazdę próbną z podpiętym laptopem. W trakcie jazdy ustawił sensowne nastawy i muza gra (pozdrawiam).
                                            Bo tak się właśnie ustawia LPG

                                            Komentarz

                                            • smer
                                              RS
                                              • 2008
                                              • 2021
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                              #72
                                              Zamieszczone przez Adam-Ski
                                              Przy okazji, smer, będę w najbliższych dniach w Ganinexie i podpytam na temat Twego DSG
                                              Jak byś był tak miły A gdybyś jeszcze zapytał o cenę tej operacji, to byłoby miło. Przez telefon zadeklarowali cenę niższą niż w Emidzie ze zniżką, niemniej co informacja na żywo, to na żywo.
                                              Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                              Piszę poprawnie po polsku.

                                              Komentarz

                                              • Adam-Ski
                                                Rider
                                                • 2009
                                                • 476
                                                • Seat
                                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                #73
                                                Czy miał ktoś "na żywo" do czynienia z ASO Śliwka w Zabrzu - chodzi mi ściślej o przeglądy po 15 i 30 tys km (benzyna) jakość wykonania, sugestie, własne odczucia, etc...


                                                O odpowiedzi, opisy proszę na priv'a.
                                                Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                                                Był Rapid 1.4 TDI-CR

                                                Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                                                Komentarz

                                                • andriu21tg
                                                  L&K
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2008
                                                  • 1499

                                                  #74
                                                  http://www.emida.pl/pl/promocje/21-p...sie-emida.html jak by ktos chcial.. ja tez mialem zdziwko jak ze swoim olejem tez dawali znizke a teraz juz nie..no coz zycie

                                                  Komentarz

                                                  • gruto
                                                    L&K
                                                    S_OCP Member
                                                    • 2007
                                                    • 1262
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                                    #75
                                                    odświeżam temat ...gdzie jechać na pierwszy przegląd ?

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...